Tajna inwazja (2023)
2023 Tajna inwazja 2023, Odcinek 1
Odcinek Tajna inwazja (2023)

Odrodzenie

Resurrection 53m
6,2 962
oceny
6,2 10 1 962
Tajna inwazja
powrót do forum 1 odcinka

Słabo już od samego początku. Pierwszy odcinek zapowiada, że największymi vilanami znów będą scenarzyści. Rzeczy się dzieją bo powody. Kocham Samuela, uważam go za świetnego aktora swojego pokolenia ale amerykański czarny szpieg w Rosji? Był przecież taki żart xD gryzie mi się przedstawienie amerykańskiej agendy równo wszędzie z przedstawieniem Rosji. Kobiety na wysokich stanowiskach, czarny chodzi po ulicach Moskwy i nikt na nich nie zwraca uwagi. Błagam. Pomimo tego jest dość biało na ekranie ;) Jedna z bohaterek dowiaduje się, że jej matka zginęła przez tych z którymi trzyma, ale nigdy nie zapytała jak i kto ją zabił bo powody. Fiury zachowujący się jaki idiota. Jak ma okazje tylko postrzelić gościa, którego mają przesłuchać to go zabija bo powody. Jak ma na muszce głównego złego to nie strzela bo powody. Od samego początku serial jest odtwórczy. Pomysł na zachwiany balans po blipie, który spowodował to całe niezadowolenie u młodych sculli co doprowadziło do ich zradykalizowania, to już było w innym serialu i to od MCU. Ktoś pamięta Falcon i Zimowy Żołnierz? To jest dokładnie ten sam wzorzec. Żenada, a to dopiero pierwszy odcinek.

ocenił(a) serial na 3
Hubert_Puslecki

z plusów podobał mi się opening :) ale po seansie dowiedziałem się, że został zrobiony przez lub za pomocą IA. Eh

Hubert_Puslecki

przeciez od razu sie nasuwa, ze to generowane przez AI, tacharakterystyczna pokltkowosc mieszadla zdjec i paskudne, odrealnione zombio mordy, pelno tego po necie. Te pare lat temu bym sie zastanawiala jak to artysta zrobil, dzis od razu czerwona lampka,ze to to tik tokowe wake up...

ocenił(a) serial na 4
Hubert_Puslecki

Nikt nie zwraca uwagi na czarnego? Chyba nieuważnie oglądałeś. Raz, że ostrzegają go że będzie rzucał się w oczy, dalej w czasie spaceru podejrzliwie patrzy na niego całująca się para, a przerażona matka zabiera córkę która za bardzo się do niego zbliżyła. Bardziej realistycznie przedstawionej Moskwy być nie mogło ;)

ocenił(a) serial na 3
janko32

Ale tylko w nocy ;) co podkreślali kilka razy w dialogach. Ta dziewczynka później okazała się jedną z wielu możliwych przemian głównego złego. Fabularnie wychodzi na to że Nick przyciąga uwagę tylko scrulli w ludzkiej postaci xD

ocenił(a) serial na 3
Hubert_Puslecki

Całkowicie się zgadzam. To jest kolejne nieporozumienie. Na koniec mamy niby współczuć ruskim, że ktoś podłożył u nich bomby? Po tym jak bombardują bloki mieszkalne na Ukrainie? Aha. Marvel i Dinsey idźcie do domu, jesteście pijani.

ocenił(a) serial na 3
QusaQ

Umieszczenie akcji w rosji to fatalne pudło Disneya. Aż nie chce się tego oglądać.

ocenił(a) serial na 5
QusaQ

Ty masz świadomość, że ten serial kręcono od września 2021 do kwietnia 2022, a scenariusz na pewno powstał znacznie wcześniej? I chwila kto Ci niby każe im współczuć? Łączenie produkcji Sci-Fi, ze światem rzeczywistym to już jest niezła abstrakcja. A serial oceniłbyś wyżej niż 3, gdyby akcja 1 odcinka nie działa się w Rosji?

ocenił(a) serial na 3
michal98_filmweb

A co mnie to obchodzi historia powstania słabego serialu na Disneyu, teraz jest teraz, poza tym ja mam się tym martwić? To moja wina? To reshootów się nie nie robi? Taki problem mają wyrzucić ruskie flagi i zmienić lokalizację? A ten odcinek jest tak skonstruowany, że taki atak jak na koniec ma wywołać u widza współczucie wobec ludności cywilnej. Współczucie wobec terrorystycznego kraju. Weź gościu, nie najeżdżaj tak na mnie bo mi się nie podoba Twój ton, ja tylko wyraziłem opinie i nie jestem w niej osamotniony

ocenił(a) serial na 3
QusaQ

Aha czyli cywili w Rosji w tym dzieci można zabijać?? jesteście słodcy

ocenił(a) serial na 3
michal98_filmweb

Chłopie, mocno cię odcięło od rozumu. Chrzanić taki serial. Nie mieli intuicji, nosa, oczywiście, że ich wina. Może należało poczekać z premierą, może przerobić, może wyrzucić w diabły. Są ważniejsze rzeczy niż serialiki.

ocenił(a) serial na 5
jos_fw

Wciąż to jest TYLKO serial Sci-Fi. Co za różnica w jakim miejscu się toczy. I co dałoby czekanie z premierą? Wyszedłby ten sam serial dajmy na to w 2028 i już byłoby ok dla Ciebie?

@QusaQ
Nie wiem gdzie tam w ogóle była próba budowania jakiegokolwiek współczucia wobec tej ludności. Jak już to w pewnym sensie, ale wobec Skrulli, którzy muszą tam siedzieć w ukryciu. Ogólnie ten odcinek zbytnio nie pogłębił żadnej istniejącej jakiś czas postaci MCU nie wspominając o reszcie.

ocenił(a) serial na 3
michal98_filmweb

No to po co się kłócić, jak wszyscy uznajemy serial za paździerz

ocenił(a) serial na 5
QusaQ

Po prostu chodziło mi o miejsce tego serialu i tyle. To, że dzieje się w Rosji lub ewentualnie działby się gdzie indziej przynajmniej na moją ocenę to nie wpłynie. Mimo wszystko gorsze seriale MCU miały już miejsce niż ten się zapowiada póki co. Biorąc pod uwagę ostatnią kondycję MCU aż tak źle dla mnie nie było i jest szansa, że być może będzie lepiej.

ocenił(a) serial na 3
michal98_filmweb

To jest jak mówisz Twoja sprawa, Twoje odczucia, Twój gust każdy ma prawo do swojego. Dla mnie to co zobaczyłem było słabe i niewarte większej uwagi.

michal98_filmweb

bo to takie serialiki sa wlasnie, ten caly mando i inne sw, nad ktorym sie fanboje slinia tak samo. To sa historyjki o niczym jezeli chodzi o lore, koncza sie w tym samym punkcie co sie zaczely, bo nie maja jaj zmienic czegos nimi w kanonie.

michal98_filmweb

a ty masz świadomość, ze ruskie zaatakowały Ukrainę w 2014?

keradkaine

a Ty masz swiadomosc ze w 2018 byl mundial w Rosji? przed 24 lutego 2022 ludzie normalnie z Rosjanami wspolzyli

Polska reprezentacja pojechala na mundial w Rosji w 2018 , do nich pretensje tez miales?

ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

O czym Ty mówisz, następny impotent umysłowy z żałosnymi argumentami na temat terrorystów. Pewnie kacapska krew i broni swoich śmierdzących braci. W 2018 nie było inwazji na taką skalę i tego typu mordów. 80% rosyjskiego społeczeństwa popiera wojnę. Rozumiesz czy masz za daleko?

QusaQ

czytasz caly watek? czy krew za mocno do mozgu uderza?

serial byl krecony przed wojna , ergo tworcy robiac sezon mieli taka sama wiedze jak pilkarze w 2018

ochlon chlopcze bo MCU to tylko filmy ,to nie rzeczywistosc

a najlepiej zapisz sie na front jako ochotnik , bo narazie to wojujesz w necie i to pod serialem na podstawie komiksow i to z ludzmi ,ktorzy nie popieraja Rosji

a na powaznie , idz chlopie do specjalisty , rzucasz sie , wyzywasz jak szalony ( no chyba ze jestes jeszcze wymoczkiem , ktory dopiero przechodzi dojrzewanie , wtedy takie gowniarskie zachowanie nie wymaga opieki specjalistow) bo nie potrafisz przyjac do wiadomosci , ze niektorzy traktuja serial jak fikcje

wszedzie widziow kacapow , chlopie siadlo CI na leb

ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

Ty przecież bronisz kacapów w serialu, ja mówię, że mnie odrzucają i mogę tak sobie twierdzić. Może mi się kacapski wątek nie podobać i tyle i serio nic ci do tego, a Ty dalej brniesz w jakieś głupie dyskusje. A bo to, a bo tamto, no Ty tą dyskusję prowadzisz do przodu, wyzywasz mnie i szukasz usprawiedliwienia na siłę kacapskiego wątku xD Angażujesz się w dyskusję broniąc ruskich, krytykujesz moje negatywne odczucia i zarzucasz mi że jestem chory na łeb. Wyluzuj trochę gościu to tylko serial.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nazarioxx

Mundial 2018 był w Rosji bo FIFA to skorumpowana do cna organizacja. Tak samo jak MKOL. Czy Disney też należy do grano instytucji opłacanych przez rosyjski faszyzm?

michal98_filmweb

hahaha, tylko niech w takim razie disney i marvel nie probuja przemycac ideologii i przemyslen na temat polityki wspolczesnej w tych fantastycznych nieprawdziwych produkcjach. To nie my nie odrozniamy od rzeczywstosci, to producenci takich rzeczy zapomnieli, ze takie filmy to ma byc rozrywka, a nie jakas tuba propagandowa problemw ameryki itp na swiat.

ocenił(a) serial na 7
QusaQ

nieżle zryty umysłowo

QusaQ

no wlasnie, kompletny niewypal w zderzeniu z tym co mamy w realu. Ale to juz nawet nie o zal ruskich chodzi, tylko o to jaki tam teraz chaos i kolos na glinianych nogach, a tu ciagle, ze supermocarstwo, ktorego wszscy sie boja...

QusaQ

Szkoda, ze nie przeszkadzalo ci jak USA bombardowalo bloki w Iraku i Afganistanie.

ocenił(a) serial na 1
QusaQ

Jak banderowcy bombardują Donieck od 2014 to już ci nie przeszkadza

ocenił(a) serial na 3
Hubert_Puslecki

Dokładnie, do tego Rosja... naprawdę musimy oglądać Rosjan po tym co się dzieje? Współczuć im "aktów terroru" , nawet fikcyjnego w społeczeństwie, gdzie 80% ludzi popiera terroryzm wobec Ukrainy?

SzalonyHeniek

Serial był napisany przed wybuchem wojny na Ukrainie.

ocenił(a) serial na 3
sqez_San

I nikogo to nie obchodzi.

QusaQ

Sceny w Rosji były kręcone przed wybuchem inwazji na Ukrainę (i z pierwszego odcinka, można uznać, że Rosjanie są przedstawieni jako ludzie bezwzględni), trzeba umieć odróżnić fikcję od świata realnego. Choć sam oglądam z lekką odrazą Rosję w tym odcinku.

ocenił(a) serial na 3
sqez_San

No to przecież o to mi chodzi, czuje odrazę.

ocenił(a) serial na 3
QusaQ

A oglądając np. Na zachodzie bez zmian też czułeś odrazę do Niemców? W końcu jest to film o narodzie który wywołał najważniejszą większą w dziejach więc twórcy mogli sobie darować taki film albo w postprodukcji zmienić Niemców na Turków. Do "Upadku" też czujesz odrazę? W końcu jest to film o jednym z największych zbrodniarzy w histori ludzkości. Pierogów ruskich i musztardy rosyjskiej też pewno nie jesz bo czujesz odrazę biorąc do ust coś co ma w nazwie słowo "rosyjska".

NeoProx

Ja np. czułem odrazę do Niemców, ale i lekkie współczucie bo jednak propaganda zadziałała. Ostateczny wybór jednak należy do nas.

ocenił(a) serial na 3
NeoProx

No faktycznie super porównania. Serial jest teraz, wojna jest teraz i tyle. Ja Ci się nie muszę tłumaczyć ze swoich uczuć typie więc się odczep. Popłacz sobie nad biednymi ruskimi którzy napadli na Ukrainę, i dokują bestialskich mordów na ludności cywilnej. To się dzieje teraz i serial wyszedł teraz i pomijając wątek kacapskich ludzkich śmieci (Twoich bohaterów wojennych) jest słaby. Nudny jak flaki z olejem. To strata czasu. A od moich odczuć się od******l bo są moje i nic Ci do tego.

NeoProx

Oglądając "Na zachodzie bez zmian" czujesz odrazę do wyżej postawionych i decyzyjnych Niemców, jeżeli oglądałeś upadek i nie czułeś odrazy w stosunku do Hitlera czy Goebbelsa to myślę że powinieneś obejrzeć ten film jeszcze raz i to zdecydowanie dokładniej.

P.S. pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z rosją a nazwa pochodzi od Rusi

QusaQ

mnie obchodzi bo nie mam wypranego mozgu i odrozniam fikcje od rzeczywistosci xd

logiczne ze wybrali Rosje , w komiksowym universum Marvela to Rosja jest glownym rywalem USA

a jak ktos stworzy film o 2 wojnie i pokaze rosyjski front to tez bedziesz sie burzyl xd?

ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

nie no ta dyskusja nie ma sensu, kolejny miłośnik ruskich XD Idź sobie popatrz jak twoi idole mordują Ukraińców, gwałcą kobiety i porywają dzieci. I tak ruskie od czasu inwazji na Ukrainę wywołują we mnie odrazę i nie mam zamiaru ich oglądać nawet w dziełach fikcyjnych. Gardzę tymi "ludźmi" i patrząc na to co teraz robią i jak się zachowują mam do tego prawo. Odrealniony od rzeczywistości i żyjący w świecie Marvela to jesteś ty.

QusaQ

no chyba poprostu trollujesz, wiec szkoda czasu na dziecko , ktore trolluje z tak powaznych tematow jak wojna

( a jesli nie trollujesz to powodzenia w zyciu , pewnie niedlugo Tworki :)

ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

Mam negatywne uczucia wobec ruskich, więc jestem chory psychicznie, fajną narrację narzucasz.

ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

Mam negatywne odczucia wobec ruskich więc jestem chory psychicznie, ciekawą narrację narzucasz.

ocenił(a) serial na 7
QusaQ

Tak, jeste chory psychicznie.

ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

Mam negatywne odczucia wobec ruskich więc jestem chory psychicznie, ciekawą narrację narzucasz.

ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

Ok czyli mam złe skojarzenia z ruskimi to jestem chory psychicznie, ciekawa narracja. Stalinisci też tak traktowali swoich oponentów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

Nie odwracaj kota ogonem. Fakty są takie: 1) rosja budzi odrazę u ludzi zdrowych, a jej społeczeństwo godząc się na takie zbrodnie zaczyna przypominać społeczeństwo niemiec hitlerowskich; 2) to że świat zaczyna się przyzwyczajać do tych zbrodni (bo to nie jest wojna - to jest masowe morderstwo na ludności cywilnej), że jakiś pożyteczny idiota Waters wygaduje kompromitujące go idiotyzmy, że dopuszcza się ruskich sportowców do zawodów, nie oznacza, że wszyscy zamknęliśmy oczy; 3) puszczanie filmu z taką lokacją w tym akurat momencie jest kretyństwem Disneya; okoliczności nie są istotne - to jest cywilizowanie i oswajanie rosji w oczach opinii publicznej. ten serial powinien zostać albo przemontowany, albo skasowany. Koniec kropka

jos_fw

kota ogonem to odwracal Qusaq , ktory wszedzie widzial fanow Rosji , mimo , ze nikt ani slowem tej Rosji nie popieral ( troche jakby z Pisu byl i kazdego od ruskich onuc wyzywal)

i dalej nie rozumiem Twoich argumentow , to ze Rosja budzi odraze to znaczy ze mamy ignorowac ze istnieja? tworcy mieli anulowac caly 1 sezon bo ktos nie ogarnia ze to FIKCJA ( a skad wiesz czy aktorzy/rezyserzy itp nie mieli juz innych zobowiazan , latwo sie decyduje sprzed kanapy, anulowanie calego sezonu to pewnie dziesiatki milionow dolarow strat ( ja wolalbym aby ta kase wyslali na pomoc Ukrainie a nie aby wyrzucali w bloto) , do tego masa ludzi miala juz pewnie inne kontrakty i nie rzuca wszystkiego aby krecic od nowa, dodajac strajk scenarzystow to pewnie serial by nie wyszedl wogole)

zdrowi ludzie potrafia odroznic fikcje od rzeczywistosci to po 1

po 2 jest to film amerykanski , do tego wielkiej korporacji , ktorej NIKT ( poza chyba wami) nie podejrzewa o sprzyjanie Rosji

po 3 nie mam pojecia kto to jest Waters i jaki to ma zwiazek z tym serialem ( kto tu odwraca kota ogonem?)

po 4 gdzie tu masz "cywilizowanie" Rosji czy Rosjan? bo wybuchla bomba? jakos nie widze aby w serialu Rosjanie byli pokazywani jako dobry narod , w zasadzie w ogole nie sa pokazywani ( wszystkie postacie , nawet ten pijaczek w barze , ktore mialy jakas tam role to byli agenci roznych frakcji badz Skrule)

a jak naprawde bedzie jakis zamach terrorystyczny w Moskwie i wiadomosci go pokaza to tez bedziesz mowil , ze to cywilizowanie Rosji? i ze TVP sprzyja Rosji?

to ze przerasta was ogladanie filmow i mylicie rzeczywistosc z MCU to wasz problem

normalny czlowiek nie zacznie wspolczuc Rosji tylko dlatego , ze w fikcyjnym uniwersum ktos podlozyl bombe w Moskwie

fanatyzm jest zly , niewazne w jakim wydaniu

ocenił(a) serial na 3
Nazarioxx

Ty jesteś oderwany od rzeczywistości i brak w tobie empatii. Nie rozumiesz i nie akceptujesz tego że inni mogą mieć bardzo negatywne emocjie w stronę państwa terrorystycznego. To negatywne uczucie przelewa się również do życia publicznego, filmów i seriali. Po prostu nie rozumiesz tego i wolisz nazwać mnie wariatem bo czuję coś negatywnego w stosunku do ruskich. Serial to fikcja ale rosja jest realnym państwem terrorystycznym.

QusaQ

Empatia (gr. empátheia „cierpienie”) – zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób[1] (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza).

wiec empatii to ewidentnie brakuje Tobie , bo nie potrafisz spojrzec z perspektywy innych osob ( czyli osob , ktore patrza na fikcje jak na FIKCJE i nie lacze jej z realnym swiatem)

wyzywasz ludzi od ruskich onuc tylko dlatego , ze maja inne zdanie ( mimo ze nikt tutaj Rosji nie popieral)

blizej CI do pogladow totalitarnych ( czyli rosyjskich) gdzie jak ktos mysli inaczej to od razu zdrajca i wspiera ruskich

ja akceptuje ze kazdy ,moze czuc co chce ale czuj sobie co chcesz , w dupie to mam

ja CI nie kaze serialu ogladac ,Ty natomiast masz w dupie ze tworcy poswiecili swoj czas i pieniadze bo wymagasz od nich aby anulowali rok swojej pracy bo ty masz "bardzo negatywne emocje"

takie z Ciebie wielkie empata , latwo sie rozporzadza czyimis pieniedzmi i czasem

nazywam Cie wariatem bo zachowujesz sie jak wariat , jestesmy na forum filmweb

tutaj sie powinno dyskutowac o filmach a nie o wojnie czy polityce

to ty zasmieciles watek bo masz " bardzo negatywne emocje" , ja wchodzac na to forum chcialem poczytac co ludzie mysla o samym serialu a nie o wojnie

jak bede chcial czytac o wojnie , to bede szukal w odpowiednich miejscach , sluchajac ludzi ktorzy sie na tym znaja i opowiadaja o realnym swiecie

tyle gadasz o empatii a pojecia nie masz czym ona jest

co najwyzej podpadasz pod WWO ( wyjatkowo wrazliwe osoby) a to nie to samo

nie kazdy jest taki sam wiec nie wymagaj od wszystkich aby byli tak samo wyjatkowo wrazliwi bo odnosisz calkowicie odwrotny skutek

niby jestes taki wrazliwy ale nie przeszkadza CI to obrazac ludzi , ktorzy maja inne zdanie ( i zaden tutaj nie popieral Rosji) ,wiec gdzie ta twoja wrazliwosc?

bo narazie to bardziej przypomina fanatyzm ( fanatyzm jest blisko totalitaryzmu , ktorego powinienes nie lubic) , gdzie atakujesz wszystkich , ktorzy maja inny pkt widzenia

a nienawisc polaczana z takim fanatyzmem panie EMPATO prowadzi tylko do zlego ( historia to doskonale pokazuje)



Nazarioxx

Możecie się kłócić o Rosję ale nie zmienia to faktu, że ten serial śmierdzi tandetą. Fatalny scenariusz i niedbalstwo . Nie da się więcej tego oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones