PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808109}

Rojst

7,3 76 241
ocen
7,3 10 1 76241
6,4 35
ocen krytyków
Rojst
powrót do forum serialu Rojst

Za dużo mięsa..

ocenił(a) serial na 7

Wychowywałem się w czasach pokazanych w tym filmie ,jest całkiem nieźle odzwierciedlony z jednym dużym minusem... w tamtych czasach nie przeklinało się tak dużo, owszem słowo q.wa bywało w odpowiednich momentach ale w tym filmie mięso wylewa się z ust aktorów, a już ''sie ma'' tego nie było..

Mukti

Nie bądźmy tacy drobiazgowi. Czy jak film amerykański jest o Francji Napoleona i każdy mówi po angielsku to jest dobrze? Przymrozyć oko trzeba na kilka aspektów, taki mają charakter postaci, że klna, są impulsywne.

ocenił(a) serial na 7
Mukti

Co? W tamtych latach przeklenstwa to byla norma przeciez. Kazdy przeklinal.. nauczyciele, uczniowie, kasjerki, wszyscy. I slowo "kurva" jest odpowiednkiem "fvck" pewnie to wiesz, ale nie wiesz tego, ze w kazdym amerykanskim filmie te fvcki to norma, ale my to tlumaczymy na "CHOLERAA, PSIA MAC, KURCZACZKI"

GamoraRuss

Nie zgadzam się. Nie przeklinało się tyle, co dziś. Nie przeklinali "nauczyciele, uczniowie, kasjerki, wszyscy". Wręcz przeciwnie, tak, jak napisał autor wątku.
A co do tłumaczenia przekleństw, też się nie zgodzę. Mam odwrotną obserwację: w oryginale pada słowo "f-u-c-k", a w tłumaczeniach inwencja twórcza nie zna granic, padają wiązanki, których nie powstydzi się najgorszy praski żul.

ocenił(a) serial na 9
Mukti

Ja zwróciłam jeszcze uwagę na jednorazowy zestaw do kroplówki (ostatni odcinek). Nie mam pojęcia jak wtedy wyglądało przetaczanie płynów, ale jeszcze w latach 90. używało się sterylizatora.

Mukti

Takich rzeczy było więcej. Wymalowana koperta dla niepełnosprawnych, odmalowane linie na parkingu, na ulicy w środku lasu, albo kostka brukowa rodem nawet nie z lat 90, ale ta najnowsza. A zabrakło wymalowanych krawężników, co właśnie w tamtych czasach było częstsze niż dziś, gdy się od tego praktycznie odeszło. Chociaż starali się jak mogli.

ocenił(a) serial na 6
Mukti

Nie było również opcji, żeby nastolatki publicznie i ostentacyjnie paliły papierosy. Tego się po prostu nie robiło.

ocenił(a) serial na 6
Tataaleksandrykatarzyny

w 90-tych jarało się w kiblach :)

Mukti

Mam dokładnie taką samą uwagę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones