Ruby DeeI

Ruby Ann Wallace

6,9
1 121 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ruby Dee

Ruby Dee zdobyła nominację do Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w "American Gangster"

Sidewinder

Ale nominacja zasłużona. Bardzo dobra rola, tylko pogratulować

Gh0st

Właśnie czy zasłuzona to dyskusyjne. Nominacja za epizod (nawet jesli to świetny epizod) to za dużo.

Qmid

akademia lubi nagradzac epizody, wspomnij chocby role Kim basinger w "Tajemnicach LA", prawie jej nie bylo na ekranie... i oskar w kieszeni ;-) i tez wlasciwie rola, o ktorej mozna by polemizowac!

BRADFORD

No chyba nie. Basinger zagrała raczej dużą rolę. Już bardziej dyskusyjny jest Oscar dla Hopkinsa za rolę pierwszoplanową w "Milczeniu owiec".

NickError

no właśnie Kim jest w "Tajemnicach Los Angeles" widoczna przez 15 minut a też zawsze wydawało mi się że ta rola była dłuższa

Gh0st

Też uważam, że zasłużona, zdecydowanie najlepiej odegrana kobieca postać w tym filmie.

MarcoK

Że najlepiej odegrana kobieca postać w tym filmie pełna zgoda, pytanie tylko, czy samo to powinno dać nominację. Sam nie jestem zwolennikiem nagradzania aż tak małych ról (via Viola Davis w Pokucie, Judi Dench w Zakochanym Szekspirze czy Michelle Williams w Manchester by the Sea, choć wszystkie role świetne), tu zaś dodatkowo wychodzi trochę na to, że Akademia wykorzystała po prostu okazję by uhonorować pomijaną wcześniej aktorkę... ich prawo (szczególnie że konkurencja w tej kategorii i tak był raczej w tamtym roku słaba, miejsce Dee zajęłaby pewnie mocno przeciętna Roberts za Wojnę Charliego Willsona, niewielka strata), ale wciąż.

Bismarck

Ja też jestem generalnie bardziej skłonny do nagradzania większych (czasowo) kreacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones