Dakota Goyo

Dakota Avery Goyo

7,4
1 625 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dakota Goyo

pogratulujmy rodzicom za wybranie imienia dla syna!!! naprawde czadowe

clown

napiszmy gratulacyjną petycję na stronie petycje.pl...

clown

No to trzeba być mocnym.

clown

Też byłam zdziwiona czytajac Dakota na internecie, myślałam, że to pomyłka, a jednak .... Taa, na pewno młody ma wspaniałe dzieciństwo i nie mam tu na myśli grania u boku Hugh, bo to jest szczęście, ale z takim imieniem to w szkole pewnie lekko nie ma...

miachar

Może się zdziwicie, ale w filmach nie raz spotkałem się, że facet nosił imię Dakota. Być może w Ameryce to imię jest neutralne.

rpd0

Możliwe. Tak samo jest z imieniem Taylor w Ameryce. Imię neutralne. Nas imię Dakota u osoby płci męskiej dziwi pewnie dlatego, że w Polsce nie spotyka się imion neutralnych, które noszą i chłopcy i dziewczęta. Moja koleżanka z klasy ma na imię Martina od męskiego Martin. Tak oto widać różnicę między imionami w Polsce i USA.

miachar

Stacey tak samo,aktorka Stacey Dash,i aktor ''STACY Keach,

miachar

W Polsce spotyka się mężczyzn noszących imię Maria.

iwa63

W teorii, w praktyce nigdy nie spotkałam... jedynie znany mi mezczyzna noszacy to imię, jako drugie, jest Jan Maria Rokita...

Wescik

Także były prezydent IIIRP Bronisław Komorowski nosi na drugie imię Maria :)

NiedzielnyWidz98

Był też mężczyzna - kobieta - diabeł.

Jan Maria Rokita.

rpd0

Imię Dakota pochodzi od 2 stanów dakoty północnej i południowej oraz od nazwy indiańskich plemion . Jest to imię żeńskie jak i męskie w zasadzie to na samym początku imię to dostawali chłopcy ale od 1940 roku jest to imię dla obu płci więc nie wiem o co tyle krzyku . W Polsce imię Maria jest tez dla obu płci dla dziewczyn i chłopców .

askiii

Można też dodać że imie Dakota to inaczej Dake, a przynajmniej ja tak słyszałam ;)

clown

w Stanach i Kanadzie mają fantazję do imion, i tak dziewczynki mogą mieć na imię Joe a chłopcy Stacy. To pewnie przez wszechobecno i wielce pożądane równouprawnienie. Z innej beczki słyszałem o Kanadyjskiej parze, która zafascynowana Dragon Ballem, dała swojej córce na imię C-18. Z kolei w Japoni żyje chłopiec, którego imię jest cyfrą, niestety nie pamiętam już jaką ; )

zonk_2

i jeszcze jeden zabawny fakt: W większości japońskich anime mężczyznom głos podkałdają kobiety. Okazuje się, że słynny Son Goku był kobietą : )

zonk_2

Mało kto to wie, wszyscy oglądali dragon ball na RTL gdzie był lektor pl ale w tle francuski dubbing który też jest zacny :)

Gwinezjusz

nie dość że francuski dubbing to jeszcze wersja ocenzurowana :P

clown

Myślałam, że to dziewczynka:D Shane West zmienił imię, bo rodzice dali mu na imię Shannon:) Chłopak-Dakota, dziwne:D

clown

Dakota to było pierwotnie imię męskie, jednak z czasem amerykańscy rodzice zaczęli nim obdarzać również dziewczynki i stąd to zamieszani. Wasze zdziwienie wzięło się zapewne z tego, że kojarzycie imię "Dakota" głownie ze znaną aktorką młodego pokolenia - Dakotą Fanning. Co do imion, to podobny kłopot może sprawiać imię Sasza - pierwotnie neutralne zdrobnienie od imion Aleksander i Aleksandra w niektórych językach słowiańskich (rosyjskim, ukraińskim, białoruskim, serbskim, macedońskim, bułgarskim a sporadycznie także w polskim, czeskim, słowackim czy chorwackim przy czym w bułgarskim i macedońskim obowiązuje też męska forma "Saszo") z czasem przekształciło się w samodzielne imię nadawane zazwyczaj chłopcom a rzadziej dziewczynkom. W połowie XX wieku pojawiło się ono także w takich krajach, jak RFN, Francja, Holandia, Belgia, Wlk. Brytania, Kanada czy Usa w formach "Sascha" lub "Sasha" (zapewne za sprawą zachodnich komunistów - zauroczonych wszystkim, co pochodziło zza Żelaznej kurtyny), gdzie nadawano je dziewczynką i tak już pozostało.

clown

Ja jak go zobaczyłam na tym zdjęciu ( http://www.filmweb.pl/film/Noe%3A+Wybrany+przez+Boga-2014-622318#picture-10 ) to myślałam, że to dziewczynka, do tego jeszcze Dakota... a tu taka niespodzianka.

clown

Inne imiona daje się zagranicą niż u nas a jego rodzice nie są z USA więc pewnie ma imię zaczerpnięte z innego kraju, inny kraj inna kultura oraz inne imiona.

clown

Ah te problemy współczesnego świata :)

clown

Starszy brat też ma ciekawe imię, mianowicie Dallas. Widać, że rodzice utożsamiają się ze stanem Dakota Południowa oraz miastem Dallas. Szkoda, że trzeciego syna nazwali Devon, a mieli sporo do popisu, bo w hrabstwie Gregory są takie perełki jak na przykład Bonesteel, czy mniej atrakcyjne, jak Fairfax czy Burke...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones