PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=170036}
5,9 12 250
ocen
5,9 10 1 12250
7,4 5
ocen krytyków
Wolf Creek
powrót do forum filmu Wolf Creek

Chcialam zwrocic uwage, ze nie ma czegos takiego jak "fakty autentyczne" - jesli jest to wyjasnij mi kwestie "masła maślanego".
Oparta na wydarzeniach autentycznych - tak,
Oparta na faktach - tak,
Oparta na faktach autentycznych - n i e.

W angielskim widnieje "Based on true events" - true = prawdziwych, events = wydarzeniach.

W sumie to tyle, pisalam gwoli ścisłości.
pozdro! dzis obejrze ten film byc moze i wyraze sie.

Co do czepiania sie fabuly - zaaawsze, praktycznie w kazdym filmie ktos na upartego znajdzie cos. Sama to czesto robie, ale przyznam ze nie na chama i wcale nie musze - licze sie z tym, ze wiele historii jest naciaganych i robionych 'pod widza', i ze niektore sceny po prostu muuusza byc "niescisle" lub niekiedy 'durnowate' . np "ja bym w tej sytuacji zrobila inaczej! przeciez to logiczne ze trzeba tak a siak zrobic" - dobrze, ale to rezyser pisal, a nie nasza wyobraznia. Mozemy sie nie zgadzac z czyms, wysmiac, ale trzeba patrzec ogolem, a nie przypieprzac sie do byle tego i tamtego. (dowolnie)

Nie wiem jak dlugo ten link potrzyma, ale chyba przez pewien czas film ten bedzie mozna obejrzec w ramach antywalentynek:
http://kinoplex.gazeta.pl/filmy/0,112317.html?str=1_9092322
zdrowka!

qzka

w latach 1989 - 1992 australijski stan Nowa Poludniowa Walia byl miejscem dzialania najgrozniejszego seryjnego mordercy w historii calego kontynentu . Co prawda ivana milata w 1996 skazano za zabojstwo siedmiu osob na siedmiokrotne dozywocie ale zarowno policja jak i media podejrzewaja ze na jego sumieniu ciazy smierc jeszcze co najmniej kilkunastu ofiar ktorych cial jak dotad nie odnaleziono

ocenił(a) film na 8
wladekpoz

Ciekawe dzieki za info. A w kwestii bledow jezykowych to wkurza mnie niesamowicie nagminne uzywanie "ja, osobiscie" przeciez to rowniez bezsens.

ocenił(a) film na 6
wladekpoz

Czyli ten film nie jest na autentyczny. Ivan Milat już siedział jak działa się domniemana akcja filmu. Chyba, że na kanwach innej historii powstał. Ale nie znajduję potwierdzenia jak na razie. Czyli to raczej kopia Blair Witch Project.

ocenił(a) film na 5
wladekpoz

Właśnie dziś słuchałam podkastu o tym seryjniaku i od razu skojarzył mi się ten film (choć dawno go oglądałam). Byłam ciekawa, czy scenariusz nie był inspirowany jego zbrodniami.
Jest pewne podobieństwo w wyglądzie (w sensie stylu noszenia się) Ivana Milata i typa z tego filmu. No i tamten też wiele ofiar unieruchomił, uszkadzając im kręgosłupy, a potem (lub przedtem) się nad nimi znęcał.

qzka

Widząc tytuł twojego posta sama chciałam cię poprawić, ale widzę, że jesteśmy po tej samej stronie barykady:) Jest bardzo niewiele błędów językowych, które są tak powszechne i zarazem denerwujące.
Dodam jeszcze, że jest o jedna z prymitywnych form błędu logicznego "idem per idem" - to samo przez to samo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones