PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1}

Paragraf 187

One Eight Seven
7,3 8 932
oceny
7,3 10 1 8932
6,5 2
oceny krytyków
Paragraf 187
powrót do forum filmu Paragraf 187

8/10

ocenił(a) film na 7

Uwaga spoiler! Dramat Kevina Reynoldsa ukazujący ponury obraz amerykańskiego szkolnictwa. Po osobie reżysera nie obiecywałem sobie zbyt wiele, zobaczyłem jednak bardzo dobry film. Głowna zasługa w tym genialnego, doskonałego (tutaj można wypisywać wiele superlatyw) Samuela L. Jacksona. Dzięki niemu głowny bohater Trevor Garfield zyskuje nasze współczucie i sympatię. Ogólnie aktorsko film się zdecydowanie broni. Cały film jest przyciemniony, niekiedy całkiem ciemny, czasem obraz jest lekko niewyrażny, rozmazany. Zabieg ten wywołuje wrażenie bezsilności oraz beznadziejności ukazanego świata. Dzieło Reynoldsa daje do myślenia, jestem ciekaw czy sytuacja w szkołach dla emigrantów po premierze filmu w USA uległa poprawie czy nadal stoi na poziomie przedstawionym w filmie. Jedyną wadą filmu jest moim zdaniem zakończenie, nie tyle śmierć głównego bohatera, co następne wręczanie dyplomów oraz "wruszająca" mowa jednej z uczennic. Trochę to zbyt amerykańskie i pełne patosu. Ale film i tak jest bardzo dobry -8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones