PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643176}

Osobliwy dom Pani Peregrine

Miss Peregrine's Home For Peculiar Children
7,0 100 889
ocen
7,0 10 1 100889
5,8 14
ocen krytyków
Osobliwy dom Pani Peregrine
powrót do forum filmu Osobliwy dom Pani Peregrine

Przed przeczytaniem książki, obejrzałam zwiastun. Zwiastun bardzo mi się spodobał ale jednocześnie trochę mi się pomieszał, gdy zaczęłam czytać książkę. Okazało się, że osobliwością Emmy jest ogień a nie umiejętność lewitowania. Dowiedziałam się również, że naprawdę te potwory nie nazywają się "Pustakami" (jak można dowiedzieć się w zwiastunie) tylko "Głucholcami". Nie spodobał mi się tez dobór dyrektorki. Choć Eva Green jest ładna, książkowa Pani Peregrine jest niska, trochę już starsza i nie zgrabnie chodzi. Nie pasuje mi tu również, że dzieci są młodsze. Faktycznie, naprawdę mają nawet po 80 lat, lecz fizycznie tkwią w ciałach dzieci. Tego mi tu brakowało... Ale film zapowiada się świetnie.

Dusia_Frackowiak

"Pustaki", a "Głucholce" to raczej kwestia tłumaczenia.

Dusia_Frackowiak

Mi nie pasuje Golan jako kobieta. To chyba najgorsze co można było zrobić.

ocenił(a) film na 10
antonyhopkins

Tak, to też prawda...

antonyhopkins

To akurat ma najmniejsze znaczenie.

Czy wie ktoś może czy film jest adaptacją jednej czy dwóch części książki?

ocenił(a) film na 7
Blaxi

Wnioskując ze zwiastunów film będzie połączeniem wszystkich 3 książek, ale nie nazwałabym to adaptacją. Podejrzewam, że Tim Burton bardziej bazował na powieści tworząc swoją własną reżyserską wersję. Ale nie wiadomo, może się mylę ;)

ocenił(a) film na 8
Dusia_Frackowiak

w filmie nazywaja je glucholcami ...

Dusia_Frackowiak

Nie obejrzałam jeszcze filmu, ale przeczytałam dwie części trylogii. I wiecie co? STRASZNIE się cieszę, że Olive praktycznie stała się Emmą w filmie xD Kocham Olive, a Emmy nienawidziłam od pierwszego momentu. Przypominała mi taką Mary Sue w wersji bad girl.

ocenił(a) film na 10
TheMania45

Emma (Ella Purnell) w wersji Olive też chyba mi się bardziej podoba xD Koniecznie przeczytaj trzecią część! Jeśli nie obejrzałaś filmu, to się nie martw, bo film ma ZUPEŁNIE inne zakończenie niż książka!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones