PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643176}

Osobliwy dom Pani Peregrine

Miss Peregrine's Home For Peculiar Children
7,0 100 836
ocen
7,0 10 1 100836
5,8 13
ocen krytyków
Osobliwy dom Pani Peregrine
powrót do forum filmu Osobliwy dom Pani Peregrine

Piękny!

ocenił(a) film na 8

A ja napiszę tylko tyle: bardzo mi się podobał!

ocenił(a) film na 8
Marheri_fw

Czyżbyś też niedawno wrócił z kina? Mnie też film się bardzo podobał, piosenka końcowa to taka klimatyczna wisienka na torcie ^^

ocenił(a) film na 10
Ziellona

Ja jestem zachwycony. Tima uwielbiam od zawsze...
Eve Green kocham, w roli Pani Peregrine odnalazła się idealnie.
Kostiumy, muzyka idealne.
Ciekawe czy nakręcą kolejne części :).

ocenił(a) film na 8
davis2008

Mam podobne odczucia. Wrócił taki stary, dobry Tim. A Eva była fantastyczna! Samego Burtona kocham od mniej więcej 20. lat i chyba już tak zostanie ;-) Teraz chętnie obejrzałabym jakąś jego nową animację :)

Marheri_fw

Eva boska a Samuel L. Jackson genialny wprost powalający!

ocenił(a) film na 9
Ziellona

Film piękny. Mam pytanie? Co to za piosenka na końcu?

ocenił(a) film na 8
paulina_corleone

Florence + The Machine :) https://www.youtube.com/watch?v=dsWDUvuF0Xc

ocenił(a) film na 9
Ziellona

Bardzo dziękuję i pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
paulina_corleone

Bardzo proszę ^^ również pozdrawiam :) miłego słuchania, Florence jest boska <3

ocenił(a) film na 8
Marheri_fw

Ja powiem tak mimo że ksiażki znam na wylot i są jednymi z moich ulubionych i mimo ogromnej ilości zmian jakie wprowadził Tim Burton. Na początku zaskoczenie bo kilku dość ważnych dla ksiażki zmian nie rozumiałam, ale jak zobaczyłam scene pod wodą to ta zmiana nabrała totalnego sęsu. Pięknie nakręcony. Oddaje klimat książki, dokładnie tak wyobrażałam sobie miejsce zamieszkania osobliwych dzieci. Nie jestem fanką Evy Green tzn uważam ze to świetna aktorka ale jakos za nią nie przepadam, tu podobała mi się ogromnie mimo że książkowe Ptaszysko prezentuje się teroszke bardziej wiekowo :).


Zresztą film jest oparty na a nie ekranizacja wiec zmiany są na miejscu. Poza tym sam autor wypowiedział sie pozytywnie o wizji Tima Burtoona. Szłam do kina bez przekonania bo jak sie kocha ksiażkę to zawsze jest obawa. Ale wyszłam totalnie zadowolon, mimo tych zmian ocena 8 w pełni zasłużone i bardzo śmieszy mnie kiedy niektórzy krytycy wypowiadają sie niepochlebnie na temat filmu nie znajac nawet ksiażki.

Dla przykładu jedna pani wręcz z oburzeniem opisała jak Tim Burton mógł wpasć na to że Enoch ma takie zdolności że to obrzydliwe i w ogóle i że powinien wziąść odpowiedzialność za takie rzeczy. Psze pani niech pani przeczyta książkę bo to nie Tim Burton wymyślił zdolności tego osobliwca, a bardziej przerażające jest to że w książce dzieciak jest młodszy ;)

Marheri_fw

Jak mogę to obejrzeć na filmweb?

ocenił(a) film na 6
S4nii

Chyba żartujesz, ten film jest teraz w kinie....
A na filmwebie nie 'ogląda się' filmów.

ocenił(a) film na 9
S4nii

Ja właśnie przed chwilą skończyłem oglądać, na torrentach jest wersja blu-ray ;-)

Marheri_fw

Więc ja też tylko powiem, że tak jak lube filmy Burtona, to ten był średniakiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones