PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=851629}

Marvels

The Marvels
4,7 16 151
ocen
4,7 10 1 16151
4,2 14
ocen krytyków
Marvels
powrót do forum filmu Marvels

Patrzę komu to dali do reżyserowanie ten film. I widzę że ta pani ma na koncie 2 filmy 5/10 i 2 odcinki serialu.
I mam takie wrażenie, że robotę dostała tylko dlatego że jest kobietą i że jest czarna. I nie przemawia przeze mnie rasizm i żadna fobia. Raczej wkurzenie na to, że niektórzy dążą do świata gdzie nie liczą się umiejętności a kolor skóry i płeć. To dopiero jest rasizm.

Syriinx

Słabe jest takie wciskanie na wszelki wypadek "I nie przemawia przeze mnie rasizm i żadna fobia." Nia Da Costa nie ma dorobku filmowego, pozwalającego przypuszczać, że poradzi sobie z reżyserią widowiska za setki milionów dolarów. To tak jakby pracownika korporacji niskiego szczebla nagle nominować prezesem i liczyć, że sobie poradzi... Otóż prawdopodobnie sobie nie poradzi bo jest początkującą reżyserką bez doświadczenia. Jest to racjonalne przypuszczenie i jeśli ktoś twierdzi, że to rasizm czy seksizm to jest idiotą i nie trzeba się takiej osobie tłumaczyć.

pwrazen

True

pwrazen

Ale przyznasz, że to ciekawy wybór. Wybrać kogoś, kto nie ma praktycznie żadnego doświadczenia w robieniu filmów. Tak jak napisał autor tego wątku: została wybrana, bo jest kobietą i jest czarna. Żadne inne tłumaczenie nie ma sensu. Wcale bym się nie zdziwił, jakby na dokładkę była homo.

ocenił(a) film na 9
Karanthir666

I wyszło świetnie. Mega się bawiłem na tym filmie - jako komedii, bo tak ten film trzeba odbierać, i bardzo dobrze że w takiej formie powstał, może na przekór fanatykom MCU, ale powagi w tym uniwersum było aż za dużo, najwyższy czas na zabawę z formą. Akurat ten film niedawno obejrzałem, więc na świeżo kojarzyłem wszystkie wątki z tego filmu, a znajomość pozostałych nie jest wymagana żeby się cieszyć obrazem Marvels. Poza tym cieszą mnie wątki z empatią między bohaterkami, kształtujące pozytywnie młodszych widzów. Brakuje tego i w filmach, i między ludźmi. Podsumowując - świetna komedia w świecie MCU, a jednocześnie dopracowana graficznie i fabularnie kontynuacja Kapitan Marvel, nawet jeśli te wątki zostały potraktowane żartobliwie.

pietrucha_sobota

Stary nie obraź się, ale lekturę Twojego komentarza to można zakończyć na ocenie którą wystawiłeś temu arcydziełu. xd

pietrucha_sobota

Nie gadajcie z nim... To sie leczyc powinno.

ocenił(a) film na 1
lolipezet

Racja takie posty to baity nikomu sie ten film nie podobal

pietrucha_sobota

Szkoda, że masz mały rozumek. A kanapki od babci zjadłeś w kinie czy w autobusie w drodze powrotnej do wynajmowanego m2 za niastem?

pietrucha_sobota

https://film.wp.pl/wszyscy-wstydza-sie-tych-filmow-straty-siegaja-800-mln-dolaro w-7023894118587296g/2

Karanthir666

Najgorsze jest to, że ktoś na szczycie tego łańcucha, czy hierarchii oglądając to "dzieło" tej reżyserki, decyduje i zatwierdza ten film, by wszedł do kin...to jest dla mnie nie do zrozumienia. Kto jest większym głupcem, głupiec, czy ten który za nim idzie?

pwrazen

rasizm nie istnieje XD

FrankSerpico4455

Komentarz w stylu "nie mam nic do powiedzenia, to rzucę ironiczną uwagę i będę cool".

Oczywiście, że rasizm istnieje ale nie jest nim krytykowanie doboru reżysera, gdy są merytoryczne powody by taki dobór krytykować.

pwrazen

rasizm nie istnieje bo czarni są takimi samymi rasistami jak biali...
poza tym ja jako polak nie mam nic do zadośćuczynienia dla czarnoskórych - u nas nie było niewolnictwa czarnych ..

pwrazen

Amen.

pwrazen

"To tak jakby pracownika korporacji niskiego szczebla nagle nominować prezesem i liczyć, że sobie poradzi"
Akurat tu się mylisz, taki pracownik najpewniej poradziłby sobie znacznie lepiej, bo w przeciwieństwie do prezesów wiedziałby jak firma działa u podstaw i co można poprawić.

Jeśli chcesz tutaj dobre porównanie, to w tym przypadku to tak jakby prezesowi słabo radzącej sobie małej firmy dać prezesowanie dużej korporacji.

doliwaq

Nie, nie poradziłby sobie :) Prezes korporacji ma bowiem zupełnie inne zadania niż szeregowy pracownik. Szeregowy pracownik wykonuje określone zadania w pewnym wąskim, obszarze i od podstaw zna tylko swój, własny, niewielki obszar a to co dla niego jest problemem, z punktu widzenia firmy jako całości może być nieistotne. Prezes musi natomiast zarządzać firmą w skali makro. Nie musi znać firmy od podstaw i wiedzieć o każdym problemie, tylko musi tak zarządzać całością zasobów firmy by wygenerować jak największy zysk. Bardziej potrzebuje nudnych danych liczbowych niż osobistych, firmowych doświadczeń.

pwrazen

W jakim Ty świecie żyjesz, jakbyś pracował w jakiekolwiek firmie zobaczyłbyś, że prezes jest jak dziecko po omacku, nie ma zielonego pojęcia o tym jak u podstaw działa jego firma. Prezesem zwykle dostaje gość, który wcześniej prezesował gdzie indziej.
Tutaj masz przypadek tego, jak ktoś pracujący na najniższym stanowisku w firmie po tym jak został prezesem uratował firmę przed likwidacją - https://polskieradio24.pl/5/240/artykul/309026,za-wygrana-na-loterii-wykupil-fir me-w-ktorej-byl-kierowca

doliwaq

Oczywiście możesz sobie wierzyć w takie mądrości klasy pracującej, że świat jest niesprawiedliwy i prezesi czy ludzie na stanowiskach to niekompetentni idioci, którzy na niczym się nie znają i manna spadła im z nieba. To podnoszące na duchu :) A co do artykułu... to co z tego? Naturalnie, że zdarzają się pojedyncze przypadki ludzi, którzy długo pracowali na najniższych stanowiskach i odnieśli po latach sukces.

pwrazen

Oczywiście możesz sobie wierzyć w takie mądrości klasy rządzącej, że świat jest sprawiedliwy i prezesi czy ludzie na stanowiskach to kompetentni geniusze, którzy na wszystkim się znają i ciężką pracą zdobyli swoje stanowiska. To podnoszące na duchu :) A co do artykułu... to to z tego, że to przykład, że ludzie, którzy pracowali na najniższych stanowiskach znają się lepiej na pracy niż prezesi, którzy żyją w swojej bańce.

ocenił(a) film na 1
doliwaq

Większej bzdury dawno nie słyszałem

ocenił(a) film na 3
Syriinx

To samo pomyślałem. Do tego Kapitan Marvel jest strasznie słabą postacią, Ms. Marvel to może w bollywood by przeszło i kolejna czarna. Ogólnie To wygląda to tak jakby byli przekonani o klapie tego filmu ale poprawnością będą się bronić.

ocenił(a) film na 3
tihomax

No ta postać jest do kitu. Zero słabych stron. Nawet superman miał kryptonit.

tihomax

No i co z tego że kolejna czarna, skoro postaci białych jest i tak znacznie więcej

boryszurek100

A wiesz dlaczego tak jest? Bo to biali wymyślają te postacie. Nawet te czarnoskóre, brązowe itd. teraz śmiga np. plotka, że nowego Herculesa ma zagrać Michael B. Jordan, a dlaczego Herculesa, a nie jakiegoś oryginalnie czarnoskórego herosa? Dlaczego nie promuje się kultury czarnoskórych?

ocenił(a) film na 3
tomaszjozefowski2884

Bo kultura czarnych jest słaba więc muszą kraść co się tylko da od białych?

tihomax

To już jest absolutna bzdura, czarni mają masę świetnych kultur, tylko zostały one stłumione przez białych kolonialistów.

boryszurek100

Jesteś ofiarą wychowaną na aktualnej propagandzie. Kultury afrykańskie były bardzo prymitywne i oparte na najniższych instynktach, jedyną kulturę mieli kiedyś tam Egipcjanie (nie czarni), a później Arabowie (nie czarni). Czarni sami nie potrafili nawet koła wymyślić. A kultury polegające na gwałtach grupowych kobiet czy kanibalizmie to dno i upadek człowieczeństwa. Kultura skakania w rytmie ube ube z gołym tyłkiem wokół ogniska to nic wyszukanego.
Zainteresuj się trochę nim zaczniesz popychać aktualnie promowane bzdury na temat kultury czarnych.

greedo23

Właśnie ty jesteś ofiarą jakiejś idiotycznej propagandy, widać że nie masz pojęcia o czym mówisz i generalizujesz mocno według uzasadnienia krajów jak USA, które tak właśnie próbują minimalizować swoje winy wśród społeczeństwa demonizując te kultury.

ocenił(a) film na 1
boryszurek100

no to prosimy, podaj jakieś przykłady kultury czarnych skoro jesteś tak świetnie poinformowany, hip hop wywodzi sie od czarnych to wiemy, jest coś jeszcze wartego uwagi?

Gosciu_u

No to przykładowo ogólnie obecna muzyka w dużej mierze wychodzi od czarnych. Jazz to ich kreacja, a większość muzyki popularnej wywodzi się od swingu, który też jest ich wynalazkiem. Dodatkowo kuchnia, bardzo dużo przypraw i pomysłów na nie wywodzi się z Afryki, mogę podać więcej konkretów jak trzeba.

boryszurek100

Hahahaha, to się uśmiałem:) Gatunki muzyki i używanie przypraw, to ich "spuścizna" kulturowa. Proszę cię...

ocenił(a) film na 3
boryszurek100

No to czemu na siłę umieszcza się ich zamiast białych skoro tyle mają do zaoferowania? A prawda jest taka że jakby ich biali nie wyłapali i przywieźli to może by te przyprawy zostały i tańce z gołą dupą przy ognisku.

ocenił(a) film na 1
boryszurek100

Rowniez czekam na przykłady

Syriinx

Fajny horror zrobiła Candyman no ale tam to była kameralna historia i film prawie bez efektów cgi.

ocenił(a) film na 1
tomiszczak

Dużo lepsze były stare Candymany, ona miała podane wszystko na tacy a zrobiła to znacznie gorzej od oryginału

Syriinx

Rasizmem jest to, zę dostała tę robotę. Dostała ją WYŁĄCZNIE ze względu na cechy fizyczne. To rasizm i faszyzm nowych elit./

ocenił(a) film na 3
nnn_nnn

Ja tam ją odrobinę szanuję. Taką małą odrobinkę. Bo jednak nie dotrwała do końca i nawet nie chciało jej się promować tego gniota którego stworzyła.

nnn_nnn

O tym,czym sa elity,czemu sa niezbedne w kazdym spoleczenstwie i jaki jest mechanizm zatrudniania tworcow w duzych domach produkcyjnych wiesz tyle,ile goryl o dymaniu kozy.Wierz mi.

piotrpiotrpiotr

"wiesz tyle,ile goryl o dymaniu kozy.Wierz mi." super, że jako goryl masz dostęp do internetu. pozdrów kozę.

Syriinx

Trochę prawdo, trochę i nie. Weźmy takich braci Russo (Ci od Avengersów jakby coś). Może i mieli kilka filmów na koncie przed Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, ale to były same tanie gnioty bez większych budżetów. To jest kino producenckie. Producenci mają więcej do gadania i to oni mogą spieprzyć film, a i tak wszystko zleci na reżysera/reżyserkę. A czy to jest kobieta, kosmita, czarna, biała czy zielona nie ma to znaczenia.
Jakby to reżyserował biały nieznany facet to nikt by się nawet nie wysilał na komentarz;)

ocenił(a) film na 3
Erigone13

No ta pani pisała też scenariusz i reżyserowała więc za bardzo nie ma na kogo zrzucać winy :)

ocenił(a) film na 2
Syriinx

Oczywiście, że to był główny czynnik decydujący o angażu. Tylko tego nikt nie przyzna otwarcie bo pokazaliby jakimi są śmiesznymi ludźmi.

ocenił(a) film na 1
Syriinx

A prze zemnie z kolei przemawia rasizm, seksizm, i mizoginia. I cieszę się z tego. W dzisiejszych czasach każdy powinien mieć w sobie trochę tych cech. Zwłaszcza jeśli nie chce się dać omamić idiotom na wysokich stanowiskach.

Silverbolt

Po prostu masz w czaszce siano gownianej jakosci,ot i cale wyjasnienie twojego narcyzmu.

ocenił(a) film na 1
piotrpiotrpiotr

Wybacz, ale zasady nie przyjmuje komentarzy od ograniczonych umysłowo. Bo za bardzo im współczuję.

Syriinx

To nie do końca tak jest. Rzućmy okiem chociażby na filmy "Dracula Untold" lub "47 Ronin" - tam też na stanowisku reżyserskim były pachoły bez dorobku i dostały tę fuchę tylko dlatego, że będą grzecznie słuchać producentów. Jak najbardziej zdarza się, że randomy reżyserują blockbustery, tylko przeważnie są to wtedy kiepskie blockbustery, tak też jak w tym przypadku.

Syriinx

Przede wszystkim sprawdz definicje slowa rasizm. Po drugie pisz logicznie-mozna by wnioskowac,ze czarnoskorej kobiecie,ktora zrobila 2 filmy,nie mozna dac do zrobienia trzeciego...bo cie to wkurzy. No i wreszcie,nie rob najpierw rasistowskiej uwagi,a potem seksistowskiej uwagi ,zeby potem tlumaczyc,ze nie jestes ani rasista,ani seksista. To kompromitujace.

ocenił(a) film na 3
piotrpiotrpiotr

Nie. Nie można komukolwiek bez doświadczenia dać się bawić miliardowym interesem. Twierdzę że tą robotę dostała właśnie ze względów rasistowskich i seksistowskich. Jedynymi jej kompetencjami był odpowiedni kolor skóry i odpowiednie narządy płciowe.
To dopiero jest kompromitujące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones