PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460941}

Bez reguł

Unthinkable
7,4 54 104
oceny
7,4 10 1 54104
7,0 3
oceny krytyków
Bez reguł
powrót do forum filmu Bez reguł

Milcząca Ameryka

ocenił(a) film na 8

Porusza b.ważną kwestię tortur i tego, czy są potrzebne i jak daleko można się w nich posunąć. Uczucie zezwierzęcenia towarzyszyło mi przez cały film. I nie tylko w przypadku torturujących, którzy mieli bardzo dobre powody,aby robić to,co robili, ale także samego torturowanego, który praktycznie bez powodu postanowił skonstruować bomby i wysłać na tamten świat miliony ludzi. Świetny pojedynek: nieugiętego fanatyka, o którym nic nie wiadomo, a który demaskuje USA, doświadczonego "H", który dla obrony rodziny i kraju jest w stanie posunąć się nawet do morderstwa(chociaż tutaj przesadzili z przedstawieniem postaci podczas nalotu na jego dom) i w końcu idealistki Brody, która wierzy w,że każdy człowiek ma swoje prawa, nawet jeśli stoi się w obliczu zagłady. Na każdym z tej trójki pojedynek wywarł niesamowite piętno, tak samo na mnie, kiedy granica, o której myślałem(przyprowadzenie żony,a później dzieci),że nie zostanie przekroczona, została potraktowana,tak samo bezpardonowo jak więzień - jakby jej nie było. I jak to ujął "H":
"Skoro tortury są nieskuteczne, to dlaczego stosuje się je od zarania dziejów?" (parafraza, bo tak naprawdę to był dialog).
Trzyma za jaja do samego końca i nie zwalnia, nawet wtedy, gdy napotka granicę tego co można pokazać. Swoistego rodzaju spowiedź USA z tortur,ale czy do końca? (na IMDB średnia ocena, na RT zupełnie przemilczany - jak większość filmów tym co wyczynia USA na świecie i nie jest to do końca chwalebne, tak jak m.in. "Green Zone")

ocenił(a) film na 7
katedra

Komentarz mądry. Czy możesz skomentować przy okazji Talibów w Klewkach?

ocenił(a) film na 8
blackfox_fw

Kogo gdzie?

ocenił(a) film na 9
blackfox_fw

Klewki to nasze własne, polskie bagienko. Piszą o tym na historycy.org

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones